FUE ile FUT Yönteminin Farkı

FUE ile FUT Yönteminin Farkı

-Fue yöntemi ile fut yöntemi arasında en belirgin özellik saçlı deriden saçın alınış şeklidir. Fut yöntemi genellikle saçlı bölgede çok az saç olmasından dolayı tercih edilir. İki kulak arasında bulunan saçlı deri alınır, dikiş ve kesilen yere dikiş işlemi yapılarak kapatılır. Estetik dikiş olmasından dolayı kesinlikle hiç bir iz bırakmaz. İyileşme süreci kişinin kendi vücüt yapısyla ilgilidir.

-Saç ekim yöntemi fut yönteminde de fue yönteminde de kanal açılarak saçlı bölgeden alınan saç kökleri yerleştirmesi ile yapılır. Fue işleminde, tek tek alınan saç kökleri belli aralıklarda belli sayılarda yerleştirilir. İkisini birbirinden ayıran en belirgin özellik saçlı bölgeden saç köklerinin alınış şeklidir. Fue yönteminde her hangi bir dikiş izi olması durumu söz konusu değildir. Fakat iki yöntem de cerrahi bir operasyon olduğu için, ameliyathane ortamında Uzman Ekip Belgesi olan hekimler tarafından yapılmalıdır. Saç ekimi merkezinde, ekimi yapacak uzman, ilk muayenede saç ekimi yapacağınız yöntemi size söyleyecektir. Sizin için en doğru yöntem hangisi olacak ise uzmanınız size onu yapacaktır. Uzmanınıza bu noktada kesinlikle güvenmelisiniz. Saç ekim uzmanınız, saç köklerini, yapacağı muayenede tanıyacak ve sizin için en uygun saç ekim yöntemi hangisi ise onu uygulayacaktır. Saç ekimi yöntemleri son dönemde en çok fue olarak tercih edilmektedir.

-Fut yöntemi fue yöntemine göre çok daha eskilerde kalmış bir yöntemdir. Gerekli durumda fut yöntemi de tercih edilebilmektedir. Fut yönteminin özellikle tercih edilmesinin sebebi, az saça sahip olan kişilerde, saçın alınacağı bölgede çok saç olmasıdır. Uzmanınızın sizin için en iyi yöntemi seçeceğini bilmelisiniz.

referanslar

Referanslarımız

Müşterilerimizden bazıları

medya ve basın

Medya ve Basın

Fotoğraf ve Videolar

TURKEY HAIR BANK • 0212 631 89 10 / bilgi@turkeyhairbank.com