FUE Saç Ekim Aşamaları

FUE Saç Ekim Aşamaları

1.Aşama:Operasyon için hazırlık aşaması olup yaklaşık 1 saat sürer. Ekim yapılacak bölgelerin fotoğraf çekimleri, kök toplanacak bölge ile nakledilecek bölgenin belirlenmesi ve planlaması bu aşamada yapılır. Folikül çıkartma işleminden önce donör alanındaki saçlar kesilerek 1 mm olacak kadar kısaltılır. Lokal anestezi ile saç kökü alınacak ve ekim yapılacak olan bölge uyuşturulur.
2.Aşama:Saç kökleri bulundukları yerden özel iğnelerle tek tek alınır. Bu iğneler 0.5 – 0.9 mm çapında özel uç tasarımı olan, içi lümenli (tüp şeklinde) iğnelerdir. İğne lümeni, saç kılını ortalayacak şekilde deriye yaklaştırılır ve 6-7 mm kadar, kılın çıkış açısına uygun olacak şekilde deriye batırılıp çekilir. Saç kılı ve kökü kendisini çevreleyen çok küçük deri dokusu ile birlikte çıkartılır. Bir mikropenset ile nazikçe çekilir ve foliküler ünit gevşek tabandan ayrılarak gelir.
3.Aşama:Saç ekilecek alana ait kanalların açılmasıdır. Yaklaşık 1-2 saat kadar sürer. Ekim yapılacak alanın anestezisi yapıldıktan sonra köklerin kalınlık ve derinliğine göre hazırlanmış özel kanal açıcılar sayesinde yapılmaktadır.
4.Aşama:Açılan özel aletler yardımıyla minik lateral slit yöntemiyle kanallar açılır ve saç kökleri özel micro cerrahi pensetler yardımıyla yerleştirilir. Köklerin yerleştirilmesi 3 ila 6 saat  kadar sürmektedir. Saç ekim yapılacak alan ile kişiye özel, yüzüyle uyumlu ve doğal bir saç çizgisi oluşturulur.

Ekilen saçlar yıkamalarla birlikte geçici olarak dökülür.2-3 ay sonra tekrar çıkmaya başlar. 6 ay sonunda %80-90 çıkmış olur. 8 – 12 ay sonunda doğal istediğiniz uygulamayı yaptıracağınız saçlara yeniden sahip olursunuz.

referanslar

Referanslarımız

Müşterilerimizden bazıları

medya ve basın

Medya ve Basın

Fotoğraf ve Videolar

TURKEY HAIR BANK • 0212 631 89 10 / bilgi@turkeyhairbank.com